Kurs masażu Tajskiego

Kurs masażu tajskiego

U DOŁU STRONY ZOBACZĄ PAŃSTWO WYWIAD Z PROWADZĄCYM SZKOLENIE ORAZ POKAZ MASAŻU TAJSKIEGO

Prowadzący: Piotr Druzgała – mgr fizjoterapii, od 12 lat mieszkający w Tajlandii, absolwent znanej i szanowanej szkoły tradycyjnej medycyny tajskiej WAT PHO w Bangkoku.
Kierownik naukowy: dr Adrian Kużdżał

Koszt: 750 zł/ moduł

Czas trwania:
1 moduł – 3 dni szkoleniowe
2 moduł – 3 dni szkoleniowe

Informacje: r.uryzaj@kursymasazu.com, 501 858 790

Terminy i Zapisy:

[eventslist categories=”16″ events=”upcoming” type=”cardExpand” filter=”off”]

Kurs Masażu Tajskiego – Mobilizacja Stawów Metodą Tajską ma na celu przedstawienie jednego z głównych i podstawowych narzędzi Tradycyjnej Medycyny Tajskiej (TMT) – masażu, którego wiele techniki to zabiegi mobilizacyjne stawów. Masaż Tajski wyrosły na tradycji Ajurwedy i Medycyny Chińskiej łączy elementy obu tych holistycznych i naturalnych systemów medycznych (joga + akupresura). Oprócz masażu i technik mobilizacyjnych absolwenci kursu poznają lokalizację punktów akupresury stosownych w masażu tajskim. Kurs ten jest skierowany głównie do fizjoterapeutów, masażystów, kosmetyczek, instruktorów jogi, studentów i absolwentów uczelni medycznych, akademii wychowania fizycznego, którzy dysponują już podstawową wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii oraz psychologii.

Tematyka kursu Tradycyjny Masaż Tajski:
• tło historyczne, definicja, główne szkoły masażu
• wprowadzenie do Tradycyjnej Tajskiej Medycyny: teoria 5 elementów, punkty uciskowe (akupresury), przebieg kanałów energetycznych
• przedstawienie jak językiem medycyny zachodu tłumaczyć pojęcia tradycyjnej medycyny tajskiej i innych systemów medycznych Azji
• wskazania i przeciwwskazania do wykonywani masażu
• etyka masażysty
• techniki masażu tajskiego
• masaż tajski w 5 pozycjach ułożeniowych
• całościowy schemat tradycyjnego masażu tajski

Uczestnicy otrzymują: skrypty, drewniane patyczki do wykonywania refleksoterapii stóp, certyfikaty w dwu językach po polsku i angielsku.

Uczestnicy kursów poznają techniki tradycyjnego masażu tajskiego, ale jednocześnie powinni być świadomi postępu medycyny i coraz większej ilości badań naukowych dotyczących wiedzy medycznej pochodzącej ze wschodu, dążyli do samodoskonalenia i stworzenia z poznanej wiedzy i umiejętności jak najlepszego warsztatu terapeutycznego.

Uzyskanie certyfikatu ukończenie kursu opierać się będzie na pozytywnym zdaniu egzaminu praktycznego.