kurs masażu Zanzibar

Kurs masażu Zanzibar

Koszt: 750 zł

Czas trwania: 21 godzin dydaktycznych –  2 dni

Instruktorzy: Iwona Filipek, Natalia Białka

Najbliższy termin: 

[eventslist categories=”34″ events=”upcoming” type=”cardExpand” filter=”off”]

 

Informacje: r.uryzaj@kursymasazu.com, 501 858 790

U dołu strony zobaczą Państwo pokaz masażu przeprowadzony przez szkoleniowca Iwonę Filipek

To rytuał pochodzący z serca Afryki, wyrażający pokój i harmonię

Masaż Zanzibar to niespotykane i fantastyczne doznanie, wyzwalające pozytywną energię, przy dźwiękach afrykańskich i hinduskich rytmów.

Masaż stworzony przez Gillesa Horcloisa powstał podczas jego pobytu na Zanzibarze.

Masaż jest inspirowany kulturą afrykańską, a także produktami naturalnymi, związanymi z pielęgnacją ciała, która ma ochronić przed czynnikami zewnętrznymi, a przede wszystkim przed słońcem. Dlatego do wykonywania tego masażu stosujemy olej kokosowy, który ma działanie ochronne.

Muzyka – wykonywany jest  w rytm muzyki afrykańskiej i hinduskiej. Muzyka w tej technice ma ogromne znaczenie. Dzięki ruchom jakie są wykonywane  staje się ona jeszcze bardziej wyrazista podczas masażu. To jakby płynące dźwięki  kreowały odpowiednie ruchy i techniki. Dlatego najpierw  została opracowana muzyka, a później dopiero masaż.

Masaż  przeplatają utwory  bardzo spokojne i dynamiczne. Wszystko po to aby znaleźć harmonie między relaksem i równowagą energetyczną klienta. Taka zmiana konwencji pozwala na głębokie odprężenie, ale nie koniecznie na zaśnięcie podczas masażu.

W żadnych z tych utworów nie ma słów które byłyby nacechowane brutalnością, dlatego  że muzyka przenosi pewien rodzaj energii.  Zawiera elementy muzyki arabskiej, afrykańskiej i hinduskiej. Przemieszanie tych rodzaju muzyki wynika z przemieszania kultur na Zanzibarze związanych z procederem niewolnictwa, które miało tutaj miejsce.

Większość technik jest związana z kultura afrykańską lecz nie miało to na celu aby klient odczuwał uderzania „tamtamów”  tylko by był przyjemny i zachował rytmiczność. Wykorzystane są ruchy używane w grze na Jumbie lub na tamtamachi spójne i współgrają z reszta masażu.

Każdy z uczestników po kursie otrzymuje materiały video oraz certyfikat ukończenia szkolenia z masażu Zanzibar.

Nasze szkolenia skierowane są do osób już praktykujących lub kształcących się na kierunkach związanych z masażem lub fizjoterapią. Nie prowadzimy szkoleń dla osób nie związanych z masażem!