Kurs Terapeuta Spa

Czas kursu: 3 dni ( 30  godzin )
Cena kursu: 700 złotych (od października 2017 r. – 750 zł)
Prowadzenie: Tomasz Tomasik

Informacje: r.uryzaj@kursymasazu.com, 501 858 790

 

Terminy i Zapisy:

 

Kurs przeznaczony jest dla osób, które planują swoją przyszłość związać z rynkiem hotelarskim- pracą w Spa, Day Spa czy własnym gabinetem kosmetycznym. Jeśli widzisz swoją przyszłość w którymś z wymienionych podmiotów to właśnie to szkolenie ułatwi Ci dostęp pracy w tych miejscach. Na kursie oprócz zdobytej wiedzy z poniżej wymienionych technik masażu dowiesz się jak wygląda specyfika pracy Terapeuty Spa –  czym różni się terapeuta Spa od rehabilitanta.  Nauczysz  się jak obsługiwać Gościa hotelowego, jak przygotować gabinet do zabiegów na ciało, jak wykonać zabieg na ciało ( peelingi , okłady ). Powiemy Wam również jak samemu można przygotować peelingi, maski odżywcze na ciało, czekoladę do masażu itp. Dużo, dużo wiedzy praktycznej z Naszego 10 letniego doświadczenia pracy w Spa.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI – 10 GODZIN

Masaż gorącymi kamieniami nauczany  jest według  starohinduskiej  metody  uzdrawiania ciała – RATNAABHYANGA- znanej  już od pięciu tysięcy lat. Wyjątkowy,  ekskluzywny masaż głęboko relaksuje, dodaje witalności, działa na termoreceptory, niweluje nadmierne napięcie mięśniowe i bóle mięśni. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu daje zbawienne efekty  dla zmęczonego ciała oraz umysłu. Do części teoretycznej dołączamy informacje o czakrach , ich działaniu i rodzajach kamieni i zapachach, które dodatkowo można wykorzystać w masażu.

MASAŻ PLECÓW MIODEM – 4 GODZINY

Rosyjski masaż ciepłym miodem połączonym z oliwą stymuluje organizm, rozgrzewa i detoksykuje, a w połączeniu z profesjonalnym dotykiem dłoni terapeuty, uspokaja umysł i pozwala zrelaksować ciało. Swoją niesłabnącą dziś popularność zawdzięcza właściwościom leczniczym i odżywczym. Masaż  na bazie tego specyfiku stymuluje układ immunologiczny oraz metabolizm komórkowy. Niweluje napięcie mięśni i oczyszcza zrogowaciały naskórek i głęboko relaksuje. W masażu dodatkowo wykorzystujemy pałeczki miodowe do ucisków akupresury.

MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI – 5 GODZIN

Jest wykonywany przy użyciu specjalnie przygotowanych bawełnianych torebek (tzw. stempli), zawierających mieszankę ziół i przypraw cechujących się korzystnym wpływem na organizm. Stemple podgrzewa się, aby uwolnić zawarte w ziołach ekstrakty. Następnie masuje się nimi ciało. W miarę spadku temperatury stempla intensywność masażu wzrasta, co powoduje, że uwalniają się i wchłaniają w rozgrzaną skórę zawarte w roślinach substancje czynne. Tajski masaż stemplami ziołowymi pozytywnie wpływa na stawy i mięśnie, rozluźniając je i zwiększając sprawność ruchową. Działa również przeciwbólowo. Poprawia krążenie krwi i limfy dzięki czemu pobudza przemianę materii i usuwa z organizmu toksyny. Zabieg ten jest niezwykle relaksujący. Dzięki unoszącym się w powietrzu zapachom olejków eterycznych intensywnie stymuluje też zmysły.

MASAŻ CIEPŁYMI BAMBUSAMI I MIOTEŁKAMI – 5 GODZIN

Masaż bambusami rozpowszechniony jest głównie jako technika relaksująca ale może być również stosowany jako intensywny masaż leczniczy, antycellulitowy czy liftingujący. Do masażu wykorzystuje się podgrzane pałeczki bambusowe o różnej długości i grubości w zależności od masowanej części ciała oraz bardzo przyjemne w odczuciach miotełki bambusowe. Masaż bambusami poprzedzony jest krótkim masażem manualnym w celu przygotowania tkanki do intensywnego bodźca jakim jest ruch rolowania czy rozcierania bambusem. Masaż głęboko odpręża i wycisza, poprawia krążenie krwi i limfy. Modeluje brzuch, uda i pośladki. Doskonale  regeneruje skórę, wykazuje również działanie antycellulitowe

 TERAPEUTA SPA – 6 GODZIN

  • Omówienie filozofii Spa.
  • Charakterystyka pracy w hotelu i hotelowym Spa.
  • Obsługa Klienta. Przygotowanie gabinetu. Rodzaje zabiegów w Spa
  • Praktyczne wykonywanie zabiegów na ciało : peelingi, okłady i maski.

Po kursie uczestnik szkolenia w 100% gotowy jest do pracy w hotelowym Spa. Posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną z wykonywania ww. zabiegów i masaży. Posiada podstawowe informacje o obsłudze Klienta. Wskazania i przeciwskazaniach do ww. zabiegów i masaży.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat i materiały w formie zdjęć i opisów masaży.

 

nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet barbour paris barbour paris barbour paris barbour paris barbour paris piumini peuterey outlet piumini peuterey outlet piumini peuterey outlet piumini peuterey outlet piumini peuterey outlet canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher canada goose pas cher woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack woolrich outlet online piumini woolrich outlet moncler outlet online moncler outlet piumini moncler outlet moncler outlet online peuterey outlet online peuterey outlet cheap oil paintings pop canvas art