DRA – rozejście mięśnia prostego brzucha

DRA – rozejście mięśnia prostego brzucha – nieoperacyjne metody korekcyjne oraz podejście terapeutyczne

Czas trwania: 2 dni, 21 h dydaktycznych zajęć teoretyczno – praktycznych

Prowadzenie:

  • mgr Klaudia Popczyk
  • mgr Ewa kaźmierczak

Koszt: 1000 zł

Termin:

Rozejście mięśnia prostego brzucha – nieoperacyjne metody korekcyjne oraz podejście terapeutyczne

Kurs kierujemy do fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów manualnych, osteopatów oraz lekarzy – do wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoją pracę o DRA. Po tym kursie terapeuta otrzyma dużą dawkę wiedzy, która pomoże mu w pracy w gabinecie. Instruktorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie szkolenia. Uczestnicy kursu otrzymują: skrypt profesjonalnie opracowany certyfikat ukończenia kursu.

Program szkolenia:

Dzień pierwszy:

9:00 – 10:30       Rozpoczęcie kursu. Rozejście mięśnia prostego brzucha – doniesienia naukowe,

10:30 – 10:45     Przerwa kawowa

10:45 – 13:00     Anatomia RMPR, wywiad, badanie, przepukliny, techniki osteopatyczne cz.I

13:00 – 13:45      Przerwa obiadowa

13:45  – 15:30     Ciąża a DRA, dolegliwości towarzyszące, czynniki ryzyka, czynności dnia codziennego

15:30 – 15:45     Przerwa kawowa

15:45 – 17:00     Prawidłowa sylwetka i naturalna postawa ciała, techniki osteopatyczne cz. II

Dzień drugi:

9:00 – 10:30       Dieta w DRA, aktywność fizyczna = sport, współżycie a DRA

10:30 – 10:45     Przerwa kawowa

10:45 – 13:00     Wprowadzenie do terapii ruchem w kompleksowym ujęciu ciała pacjenta

13:00 – 13:45     Przerwa obiadowa

13:45 – 15:00     Techniki manualne, kinesiotaping

15:00 – 15:15     Przerwa kawowa

15:15 – 16:30     Fizjoterapia, a operacja w DRA

16:30 – 17:00     Program ćwiczeń, dyskusja, pytania, zakończenie kursu

Ewa Kaźmierczak

Jest magistrem fizjoterapii, tytuł ten zdobyła na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Swoją przygodę z rehabilitacją rozpoczęła od 2007 w Medycznym Studium w Gnieźnie, gdzie uzyskała technika masażystę. Od 2009 rozpoczęła prace w gabinecie rehabilitacyjnym, gdzie cały czas rozszerza swoją wiedzę i umiejętności. Prowadzi również swój gabinet FizjoBelly. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej i okołoporodowej. Odbyła liczne szkolenia w tym zakresie jak również w terapii manualnej i technik osteopatycznych. Na tą chwilę uczęszcza na szkolenie posiadające akredytację Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego Member of the European Urogynaecological Association (EUGA). Podejście do pacjenta to dla niej spojrzeniem na całego człowieka, nie tylko na fragment jego obolałego ciała. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla kobiet i mężczyzn o tematyce uroginekologicznej i okołoporodowej. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki pociech, którzy nieustannie motywują ją do działania i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Klaudia Popczyk

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu z tytułem magistra, studentka 2 roku osteopatii w Poznaniu. Fizjoterapeuta z 7 letnim doświadczeniem pracująca z kobietami w ciąży, po porodzie. Prowadzi zajęcia mające na celu aktywizować kobiety w ciąży, współpracuje z Akademią Brzuszków w Kórniku gdzie prowadzi warsztaty dotyczące tematyki ciąży, połogu, aktywności w ciąży i po porodzie. Prowadzi swój gabinet Ms Pelvis – rehabilitacja Klaudia Popczyk w Kórniku. Swoją wiedzą stara się uświadamiać kobiety, że nie musi być tak jak jest. Jest w stałym kontakcie z ginekologiem chcąc dotrzeć do jak największej grupy pacjentów. Rozejście mięśnia prostego brzucha traktuje jak poważnego przeciwnika, który stał się jej małą obsesją. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla studentów fizjoterapii, kobiet i mężczyzn z powyższej tematyki. Prywatnie Mama 8 letniego chłopca.