Terapia dysfunkcji powięziowych (Rozluźnianie mięśniowo – powięziowe)

Szkolenie to ma na celu przedstawienie roli powięzi w problematyce dysfunkcji tkanek miękkich. Podejmuje zastosowanie różnych kombinacji pracy manualnej w układzie mięśniowo-powięziowym w celu likwidacji i leczeniu wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu. Szereg technik na niniejszym szkoleniu opiera się na koncepcji mięśniowo-powięziowego uwalniania stworzonego przez Carol Manheim, które są technikami mało inwazyjnymi i znajdują zastosowanie także w stanach ostrych oraz u osób w podeszłym wieku jak i pacjentów pediatrycznych.
Szkolenie to zawiera także szereg technik mocno inwazyjnych nakierowanych na leczenie konkretnych dysfunkcji powięziowych w oparciu o mowę ciała pacjenta. Dzięki takiemu połączeniu szkolenie wyposaży jej uczestników w wachlarz narzędzi, które znajdą szerokie zastosowanie w leczeniu zespołów i dolegliwości bólowych narządu ruchu. Szkolenie kończy się certyfikatem.

Instruktorzy: mgr Rafał Uryzaj, mgr Paweł Szeklicki
Koszt: 1000 zł
Czas trwania: 32 godziny dydaktyczne zajęć.
Informacje: r.uryzaj@kursymasazu.com,  501 858 790

Najbliższe Terminy:

 

 

U dołu strony znajdą Państwo przykładowe filmy prezentujące zagadnienia związane z niniejszym szkoleniem.

 

Na naszym kursie otrzymują Państwo:

 • ogrom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych opartych o doświadczenie zawodowe (oparte o praktykę gabinetu, a nie tylko z książki)
 • obszerny 43-stronicowy skrypt szkoleniowy
 • materiały video *
 • opiekę po szkoleniu (zamknięte forum dyskusyjne dla absolwentów naszego kursu gdzie dzielimy się wiedzą, doświadczeniami, zadajemy pytania i dyskutujemy w tematach praktyki gabinetowej)

Program szkolenia.

Cześć teoretyczna:

 • Definicja pojęcia powięź
 • Anatomia i podział powięzi
 • Funkcje powięzi
 • Dysfunkcje i restrykcje powięziowe
 • Założenia teoretyczne i podstawowe zasady stosowania proponowanych technik
 • Ból mięśniowo-powięziowy
 • Wskazania i przeciwwskazania

Część praktyczna:

  • Nauka praktyczna ma na celu przede wszystkim zrozumienie mechanizmów rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz ich zastosowania w konkretnych dolegliwościach w obrębie układu mięśniowo-powięziowego. Zrozumienie mechanizmów technik prezentowanych na szkolenie daje możliwość szerszego stosowania technik mięśniowo-powięziowego w praktyce zawodowej.
  • Część praktyczna obejmuje naukę technik mięśniowo – powięziowego uwalniania stosowane m.in. w obszarach grzbietu, okolicy szyi, karku i głowy, kończyn górnych i dolnych. Techniki rozluźniania miejscowego (techniki skórne, powierzchowne, rozluźnianie punktów spustowych), rozluźniania ogólnego (rozluźnianie górnego i dolnego kwadrantu ciała), techniki rozluźniania przepony, mięśnia biodrowo-lędźwiowego, podpotyliczne, powięzi piersiowo-lędźwiowej, powięzi kończyn dolnych (uda, łydki, praca w obrębie stawu kolanowego i stopy, ścięgna achillesa, guza piętowego), powięzi kończyn górnych (ramię przedramię), rozluźnianie czepca ścięgnistego, praca z łopatką. Rozluźnianie obszarów dna miednicy, kości krzyżowej.
  • Część praktyczna obejmuje także techniki oceny i diagnozy na podstawie mowy ciała pacjenta oraz zastosowanie konkretnych technik w obrębie taśm i punktów w stanach dysfunkcji powięziowej.

*materiały video udostępniane są po ówczesnym podpisaniu umowy o ich nierozpowszechnianiu.

Cały koncept metody został przedstawiony w tekście TUTAJ

Uczymy się od najlepszych. Na zdjęciu prowadzący Rafał Uryzaj z żywą ikoną rozluźniania mięśniowo – powięziowego panią Carol Manheim

20161106_150424